13 Mart Pazartesi Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl Olacak? İstanbul, Ankara, İzmir ve Tüm Yurt Genelinde Hava

Mart ayında yeni bir haftaya girerken hava durumunun nasıl seyredeceği merak ediliyor. Vatandaşların akıllarından çıkmayan ‘Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır.’ tabiri, hava durumunun yakından takip edilmesini sağlıyor. Sıcak ve güneşli görülen hava durumunun yanı sıra birden başlayan sağanak yağmurlar ve lodos rüzgarı hastalığa davetiye açıyor. Pekala bugün hava nasıl olacak? 13 Mart Pazartesi 2023 hava durumu nasıl? İşte MGM hava durumu iddiaları…

13 Mart Pazartesi 2023 Bugün Hava Nasıl?

MGM tarafından yapılan açıklamaya nazaran 13 Mart Pazartesi günü; Marmara Bölgesi’nin doğusu, iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bitlis, Muş ve Bingöl etraf bölgelerinde aralıklı yağış sürecek. Genel olarak yağmur ve sağanak olarak ilerleyecek yağışların iç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz’in yüksek ve iç kısımları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ve Kütahya, Afyonkarahisar ve Konya etrafına yer yer karla karışık yağmur ve kar halinde yağması bekleniyor. Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğu bölümleri, Orta Karadeniz’de şiddetli, Antalya’nın doğusu ile Adana etrafında çok kuvvetli ve şiddetli halde yağış bekleniyor. Marmara’nın batısı, kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesitlerinde kısa vadeli fırtınalar halinde rüzgar bekleniyor. Güney Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kısımları ve Doğu Anadolu’nun yüksek-eğimli bölgelerinde çığ tehlikesi riski bulunuyor.

13 Mart Pazartesi Yağmur Var mı?

Kuvvetli Yağış Uyarısı: Akdeniz, İç Anadolu güney ve doğu kesitleri ve Orta Karadeniz’de kuvvetli yağış bekleniyor. Antalya’nın doğu bölümleri ve Adana etraflarında ise çok kuvvetli ve şiddetli yağış beklentisi bulunuyor. Ani sel, su baskınları, yıldırım, mahallî dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar konusunda vatandaşlar uyarılıyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: İç Anadolu güney ve doğu bölümleri, Orta ve Doğu Karadeniz iç kesitler, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batı bölgelerinde güney taraflarından kuvvetli rüzgar bekleniyor. Marmara ve Kuzey Ege bölgelerinde ise kuzeydoğu istikametinden kuvvetli ve yer yer fırtına formunda rüzgar esmesi bekleniyor. Rüzgar hasebiyle ağar ve direk devrilmeleri, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz sebebiyle baca zehirlenmelerine karşı önlemli olunması gerekiyor.

Meteoroloji Hava Durumu

MARMARA

EDİRNE 3°C, 13°C Kesimli ve çok bulutlu

İSTANBUL 6°C, 10°C Kesimli ve çok bulutlu yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 2°C, 10°C Kesimli ve çok bulutlu

KOCAELİ 7°C, 10°C Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

EGE

A.KARAHİSAR 3°C, 4°C Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu yüksekleri karla karışık yağmurlu

DENİZLİ 8°C, 13°C Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR 9°C, 16°C Kesimli ve çok bulutlu

MUĞLA 6°C, 14°C Modüllü ve çok bulutlu

AKDENİZ

ADANA 11°C, 16°C Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların kuvvetli ve yer yer çok olması bekleniyor.

ANTALYA 12°C, 17°C Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların kuvvetli ve doğusunda yer yer çok olması bekleniyor.

HATAY 12°C, 18°C Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

K.MARAŞ 10°C, 16°C Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

ANKARA 4°C, 6°C Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yarın kuzeyinin yüksekleri karla karışık yağmurlu

ESKİŞEHİR 2°C, 5°C Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yarın kuzeyinin yüksekleri karla karışık yağmurlu

KONYA 5°C, 5°C Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

SİVAS 7°C, 8°C Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yarın kuzeyinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

Hava Nasıl Olacak?

BATI KARADENİZ

BOLU 1°C, 5°C Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor.

DÜZCE 5°C, 8°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU 2°C, 7°C Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği iddia ediliyor. Yağışların yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar halinde olması bekleniyor.

ZONGULDAK 6°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

AMASYA 6°C, 7°C Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, vakitle yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 7°C, 9°C Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

TOKAT 5°C, 7°C Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, vakitle yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 14°C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

ELAZIĞ 9°C, 11°C Modüllü ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ERZURUM 4°C, 8°C Modüllü ve çok bulutlu, yarın yağmurlu yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS 0°C, 10°C Modüllü ve çok bulutlu, yarın yağmurlu yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

MALATYA 7°C, 12°C Modüllü ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

ADIYAMAN 13°C, 15°C Kesimli, yer yer çok bulutlu, sağanak yağışlı

DİYARBAKIR 8°C, 15°C Kesimli, yer yer çok bulutlu, sağanak yağışlı

GAZİANTEP 8°C, 15°C Modüllü, yer yer çok bulutlu, sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 12°C, 19°C Modüllü, yer yer çok bulutlu, sağanak yağışlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir