Beyoğlu’nda akılalmaz olay! Otomobile yol verip soyguna devam ettiler

Olay, 20 Kasım Pazar sabahı saat 08.30 sıralarında Karaköy Perşembe Pazarı’nda bulunan elektronik gereçler satan dükkanda gerçekleşti. Teze nazaran beyaz bir ticari araçla dükkana yanaşan 5 kişilik hırsızlık çetesi, işyerinin kepengini levyeyle kırmaya çalıştı.

Bir mühlet sonra gerilerinden bir arabanın geldiğini gören hırsızlar paniğe kapılarak, araca yol verdi. Araca yol verdikten sonra ise dükkanın önüne geri gelen hırsızlardan biri, güvenlik kamerasını fark etti. Araçtan levyeyi alan hırsız aygıtı kırmaya çalıştı lakin olmadı. Levye ve makaslar ile kepengi açan şahıslar, akabinde camı kırarak içeri girdi. Hırsızlar rahat hareket etmek için önlerinde bulunan daha düşük maliyetli materyalleri kaldırarak kendilerine alan açtı. Akabinde ise gözüne kestirdikleri gereçleri tek tek dışarda bekleyen beyaz renkli ticari araca taşıdı. Çok kısa müddette yaklaşık 500 bin liralık malzemeyi araçlarına dolduran soyguncular, olay yerine vatandaşların gelmesi ile birlikte süratlice uzaklaştı. Tüm bu yaşananlar ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Öte yandan geriden gelen şoförün hırsızlığı anlamaması ise pes dedirtti.

“YAKLAŞIK 500 BİN LİRA KIYMETİNDE MALZEMEYİ ALIP GİDİYORLAR”

İşyeri soyulan dükkan sahibi Ahmet Bakırtaş, yaklaşık 500 bin liralık ziyanının olduğunu belirterek, “Sabah saat 08.30 civarında buraya geliyorlar. Otomobillerini buraya yanaştırıyorlar. Daha sonra artlarından bir araç geliyor. Araca yol veriyorlar. Araca yol verdikten sonra tekrar buraya arabayı yanaştırıp, kepengi sağ taraftan çekmeye başlıyorlar. Akabinde levye ile birlikte camı patlatıyorlar. Kameraya da vuruyorlar fakat Allahtan kırılmıyor. Çekmeye devam ediyor. Buradan içeriye girip yaklaşık 110 kesim gerecimizi atarak dışarıya çıkartıyorlar. Toplamda 5 kişi geliyorlar ve sürücü otomobilden hiç inmiyor. Yaklaşık 500 bin lira bedelinde malzemeyi alıp gidiyorlar. 15 dakika içerisinde her şey olmuş bitmiş oluyor. 8 kişilik bir küme geliyor. Onlar polisi arayıp haber veriyorlar. Hırsızlarda o bireylerin olayı ihbar ettiğini düşünerek olay yerinden uzaklaşıyorlar” dedi.

“AĞIR MATERYALLERİ KENARA ATIP KENDİLERİNE ALAN AÇTILAR”

Dükkan sahibi Ahmet Bakırtaş hırsızların camı kırıp içeri girmesinin akabinde önlerinde bulunan daha düşük bütçeli materyalleri kenara attıklarını ve kendilerine alan açtıklarını belirterek, “Gördüğünüz üzere buradan giriyorlar. Evvel burada yerde duran gereçleri dışarı atıp önlerini açıyorlar. Bu gereçler ağır olduğu için bunları almayıp kenara atıyorlar. Akabinde rafta duran gereçler ile birlikte yerde pandemi devrinde set kurduğumuz materyalleri alıp çıkıyorlar. Olaydan sonra dükkanı açan esnaf arkadaşlarımız olayı fark edip bizi arıyorlar. Bizde ondan sonra buraya geliyoruz. O kepengin o halde açılabileceği, ve o hırsızların korkusuz bir halde tehdit ederek buradan bu biçimde gereç çıkarabilecekleri hiç aklıma gelmezdi. Bir otomobile yol verip soyguna devam ediyorlar. Zannedersem geriden takım geldiğini falan düşünerek korkup otomobile dolaşıyorlar. Akabinde otomobilden çıkıp soyguna devam ediyorlar. İçeride olmaları 4 dakika, tam 4 dakika içerisinde burada bulunan gereçleri tam boşaltıyorlar” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir