Bilgin, şoförler ve otomobilciler esnafı ile buluştu

SİVAS (İGFA) – Başkan Alım, seçim çalışmaları kapsamında dal buluşmalarına devam ediyor. Bu çerçevede AK Parti Vilayet Başkanlığı tarafından düzenlenen Sürücüler ve Arabacılar Esnaf Odası İstişare Toplantısı’na Alım yanı sıra; AK Parti Vilayet Lideri Yusuf Tanrıverdi, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Lideri Hakan Demirgil, Sürücüler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Yalman ile çok sayıda Sürücü esnafı katıldı.

Toplantıda Konuşan Şoförler Odası Başkanı Şaban Yalman, “Pandemi periyodunda en çok etkilenenlerin esnaflar olduğunu gördük. Her vakit olduğu üzere bu süreçte de liderimiz yanımızda oldu, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

SESOB Başkanı Hakan Demirgil ise “Gerek milletvekilliği periyodunda, gerekse Belediye Başkanlığı periyodunda Hilmi Alım Liderimizle yaklaşık 15 yıldır birlikte mesai yapıyoruz. Bu süreçte esnaf ve sanatkârımızın bütün sorunlarını çözebilmek için elinden gelen uğraşı gösterdi. Pandemi sürecinde esnafımıza yaptığı yardımlarla onların yanında olduğunu göstererek Türkiye’de örnek Belediye Liderlerinden bir tanesi oldu. Esnaf çocuğu, kursağından esnaf lokması geçmiş, esnafın ezasını bilen bir Lider, uğraşlı çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

Hilmi Liderin gönül belediyeciliği yaptığını söyleyen AK Parti Vilayet Lideri Yusuf Tanrıverdi “Belediyeler altyapı yapar, kaldırım yapar. Hilmi Liderimizin bir de şu tarafı var, gönül belediyeciliği… Bunu da AK Partili belediyeler ortasında en yeterli uygulayan lider, bizim başkanımızdır” tabirini kullandı.

“Türkiye’nin her bir köşesinde, Sivas’ın her sokağında AK Partimizin hizmetleri var” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Son 5 yıl boyunca sizlerin bize vermiş olduğu yetki ile milletimize, kentimize, bizi biz yapan kara sevdamız Sivas’ımıza hizmet ediyoruz. Bizim sevdamız da kavgamız da Sivas için. Yaşadık geçti derken kolay söylüyoruz pandemi sürecini… Servisçi esnaflarımızı, halk otobüsçülerimiz başta olmak üzere hepimiz etkilendik, herkesin sistemini altüst etti. Lakin biz milletimizden kaçmadık, mazeretlerin ardına sığınmadık, mazeret üretmedik. Açık yüreklilikle söylüyorum Pandemi sürecinde esnafımıza birinci takviye veren belediye biziz” dedi.

Başkan Alım, “Şehri güçlü kılmak ismine, hemşehrilerimizi güçlü kılmak ismine çalışacaksınız, çalışacaksınız, çalışacaksınız… Biz bunun için buradayız, bizim siyasetimizde temsil ettiğimiz makamları makam olarak görmüyor, millete hizmet etmenin aracı olarak görüyoruz. Günün sonunda milletten hayır dua alabiliyorsak, millete ve kente ziyanlı olacak işleri engelledi dedirtebiliyorsak, artılarımız eksilerimizden fazla oluyorsa, o vakit kendimizi güçlü ve başarılı görüyoruz. Her şeyi harika yaptık tezinde değiliz. Çok sıkıntı koşullara karşın hoş işler yaptık. Ancak bu kentin daha çok hoşluklara muhtaçlığı var. Hoşlukları devam ettirmek ismine Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güçle, eser ve hizmet siyasetine sürat kesmeden devam edeceğiz. Yanlışımız olmuştur fakat millete hizmet etme sevdamızdan, milleti kalkındırma, kenti büyütme noktasındaki sevdamızdan asla eksilme olmamıştır. Siyasetçi artı ile eksi ile bir bütündür. Sizler üzere insanlarız. Sizin üzere ana-babaların çocuklarıyız. Bu kentte büyümüş, bu kentin yetiştirdiği ve bu kente borcunu ödemenin çabasını veren insanlarız. Bu noktada eksik kaldığınız yerleri de biliyoruz ve gidermek için çalışıyoruz. Sivas’ı Türkiye Yüzyılı’nın parlayan yıldızı yapmak üzere bir sefer daha yola revan olduk. Bizleri tanıyorsunuz, biliyorsunuz. 22 yıllık AK Parti iktidarını da biliyorsunuz, Belediye Başkanlığımızı da biliyorsunuz, milletvekilliğimizi de biliyorsunuz. Yani nasıl yol yürüdüğümüzü, neyi nasıl yapacağımızı bilen bir takım olarak karşınızdayız. Bir defa daha kendimizi milletin şaşmaz terazisine emanet ediyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir