İhraç edilen ilahiyatçı Cemil Kılıç öğretmenliğe geri dönüyor

İlahiyatçı muharrir ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Cemil Kılıç, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile vazifeye geri döneceğini duyurdu.

Kılıç, paylaşımında, yargının MEB tarafından vazifesine son verilmesinin hukuka muhalif görüldüğünü belirtti.

Kılıç’ın paylaşımı şöyle:

“Sapık imam Halil Konakçı, İslam düşmanı Akit, sapık tarikatlar ve avaneleri, size bir haberim var. 97 gün evvel ihraç edildiğim vazifeme yakında tekrar başlıyorum. Yargı, MEB’in sürecini hukuka ters bulup iptal etti. Ben boyun eğmem! Yaşasın Atatürk devrimi!”

Ne olmuştu?

Cemil Kılıç’a Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda soruşturma açılmıştı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘sorguya çekilen’ Kılıç, “Yaklaşık 40 soru soruldu. ‘Kılıçdaroğlu ile neden görüştünüz, neden Kemal Kılıçdaroğlu’nu Twitter hesabınızdan RT ettiniz, Diyanet Başkanlığı’nı itibarsızlaştırmak mı istiyorsunuz, Cumhurbaşkanı’nı itibarsızlaştırmak mı istiyorsunuz’ üzere sorular sordular” demişti.

2019 yılında gerici Yeni Akit gazetesinin maksat göstermesinin akabinde Rami Atatürk Anadolu Lisesi’ndeki misyonundan uzaklaştırılan Cemil Kılıç, vazifesine iade edilmişti. Lakin, Kılıç misyon yaptığı okula değil sürgün edilerek Anadolu’da uzak bir köye gönderilmişti.

Cemil Kılıç, “Tarikatlar istedi, MEB beni ihraç etti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 23 yıllık eğitimcilik görevime son verildi” sözleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği vazifesinden ihraç edildiğini duyurmuştu. 23 yıllık eğitimcilik vazifesine son verilen Kılıç, MEB’in ihraca ait üç münasebet gösterdiğini belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir