Fenerbahçe’den “3 Temmuz” açıklaması: Milyonlarca taraftarıyla Fenerbahçe yıkılmazdır

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, “Fenerbahçe’mize kurulan hain kumpasın üzerinden bugün tam 12 yıl geçti. Tarihine, emeklerine, geleceğine leke sürdürmeyen kulübümüz ve camiamız; başkanı, yöneticileri, sporcuları ve taraftarıyla tek yürek oldu, Fenerbahçe’yi kumpasa teslim etmedi. Şanlı Türk yargısı verdiği kararla Fenerbahçe’ye yapılanları hukuk önünde de gözler önüne serdi, kumpası tescil etti, rol sahiplerini binlerce yıllık mahpus cezasına mahkum etti.” tabirleri kullanıldı.

Fenerbahçe’nin maddi ve manevi ziyanını tazmin edene kadar sürecin devam edeceğine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Fenerbahçe için kumpasın rol sahiplerinden hesap sorulana, maddi ve manevi zararlarımız tazmin edilene kadar bu süreç bitmeyecek, 3 Temmuz 2011 günü başlayan uğraşımız hukuk önünde son güne dek devam edecektir. Bugün bu sürecin 12. yılında dimdik ayakta duran Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir defa daha vurguluyoruz; Fenerbahçe bu hoş ülkenin ulusal bir kıymeti, 100. yılındaki Cumhuriyetimizin vazgeçilmez neferi, atlet jenerasyonların, sporla yetişen geleceğin yegane yuvasıdır. Milyonlarca taraftarıyla Fenerbahçe yıkılmazdır.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir