İYİ Parti’nin İzmir yeni il başkanı belli oldu

Celal Atik Spor Salonunda bugün yapılan kongreye, İYİ Parti Genel Lider Yardımcıları Rıdvan Uz ile Mehmet Tolga Akalın, Küme Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Küme Başkanvekili Erhan Usta, İYİ Parti Genel Lider Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, önceki İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan, Saadet Partisi Genel Lider Yardımcısı Şerafettin Kılıç, CHP İzmir Vilayet Lideri Şenol Aslanoğlu, Gelecek Partisi İzmir Vilayet Lideri Onur Sivaslı katıldı.

657 DELEGE OY KULLANDI

Konuşmaların akabinde 657 delege ile yeni vilayet liderini belirlemek için oy kullanma sürecine geçildi. Dava Doğan ve Sinan Bezircilioğlu’nun yarıştığı kongrede, 652 geçerli oy kullanıldı.

SİNAN BEZİRCİLİOĞLU KAZANDI

Oyların 333’ünü alan Sinan Bezircilioğlu, DÜZGÜN Parti’nin yeni il başkanı oldu. Yeni il lideri Sinan Bezircilioğlu, seçim sonrasında, “İnşallah İzmir’imiz ve GÜZEL Partimiz ismine hayırlara vesile olur. İnşallah kaldığımız yerden İYİ Parti ailesi olarak devam edeceğiz. Hiçbir sorunumuz yok. Bundan sonra da iktidar yürüyüşümüze devam edeceğiz” dedi.

Sonuçların açıklanmasının akabinde, seçimde yarışan iki aday birlikte fotoğraf çektirdi. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir